Dotaz k produktu Střední kolové nakladače Kramer:
/zemedelska-technika/manipulacni-technika-kramer/kolove-nakladace-kramer/kolove-nakladace-kramer
Všestranný specialista

Střední kolové nakladače Kramer

Mám zájem
  • Nosnost1900-3900 kg
  • Paletizační výška2,4-4,06 m

Ideální nakladač pro profesionální provozy

Střední kategorie nakladačů Kramer, která je vyhlášená po celém světě díky výhodám pramenícím z unikátní konstrukce pevného rámu. Tyto nakladače jsou ideálním nástrojem pro profesionální provozy v živočišné produkci, kde si poradí s úklidem stájí, ve kterých není místa nazbyt. Velmi oblíbenými jsou nakladače Kramer v provozech komunálu a technických služeb.

Vynikající motory + ECOSPEED = dokonalý pohon
Nakladače Kramer mají buď motor Yanmar nebo motor Deutz, které jsou prověřeny miliony hodin provozu v nejrůznějších strojích. Výhodou je úspora paliva, u motorů Deutz je zárukou efektivity především technologie common-rail. Unikátní hydrostatická převodovka ECOSPEED umožňuje zrychlení až na maximální rychlost bez jakéhokoliv řazení. Hydrostat zároveň umožňuje i plazivé rychlosti. Pro pohodlné přesuny se určitě hodí i odpružení ramene výložníku.
Rychlá hydraulika
Nakladač Kramar charakterizuje především pracovní hydraulika. I zde se vše nese ve znamení na servis nenáročných, ale spolehlivých komponent. U všech nakladačů naleznete vždy v základu hydraulické jištění nářadí, takže výměna adaptérů probíhá během chvilky z pohodlí kabiny. 3. přídavný okruh s možností trvalého průtoku je vždy součástí, u všech modelů této kategorie je ovládání pohodlně na hlavním joysticku. K dispozici je i zesílená hydraulika pro adaptéry s velkými nároky na průtok, jako je sněhová fréza či mulčovač.
Vše pod kontrolou
Od malého až po největší nakladač Kramer – vždy máte perfektní přehled o práci díky prostorné a celoprosklené kabině, ze které je výhled v úhlu 360°, a díky vzadu uloženému motoru. Výhled je navíc oproti manipulátoru nezávislý na výšce zdvihu ramene. Absence středového kloubu stojí za tím, že hlavní čep výložníku může být uložen mnohem níže a nebrání výhledu vpřed. Na výběr máte modely řady 5 se standardní výbavou či prémiové nakladače řady 8 s prostornou kabinou a přístupem z obou stran kabiny.
Prodloužený výložník
Pokud víte, že se standardním výložníkem nedosáhnete do požadované výše (např. výška krmného vozu), ale zároveň nechcete sáhnout po teleskopické verzi, je zde možnost zvolit prodloužený výložník o cca 20 cm délky, tedy o cca 15 cm výškového dosahu.

Tři režimy řízení

Řízení přední nápravy
Řízení obou náprav
Krabí chod
U nakladačů Kramer řady 5 lze řízení všech náprav doplnit ještě možností řízení pouze přední nápravou pro pohodlné přesuny či krabí chod, kdy jsou kola natočena stejným směrem. U řady 8 jsou všechny tyto možnosti v základní výbavě.


Pevný rám

Víc než 50 let vývoje kolových nakladačů stojí za tím, že nejobratnější a nejodolnější stroj v oblasti manipulační techniky má na sobě právě název Kramer. Díky němu rovnítko mezi slovy „nakladač“ a „kloubák“ neplatí, Kramer totiž využívá unikátní konstrukci pevného, neděleného rámu a řiditelných kol. Z toho plyne hned několik výhod.

Vynikající stabilita
Největší slabinou nakladačů kloubové konstrukce je protizávaží, které je umístěno vzadu u motoru, aby působilo co největší pákou proti nesenému břemenu. Právě kvůli manévrování pomocí kloubu se závaží vychyluje do stran z osy a tím se dostává mimo osu také těžiště stroje. I tuto nevýhodu Kramer maže díky stálé a nedělené konstrukci, díky které protizávaží zůstává v ose stroje za všech okolností. Díky tomu máte vždy vše pod kontrolou.
Perfektní obratnost
I když se to na první pohled nemusí zdát, není obratnějšího stroje než je právě Kramer s pevným rámem. Koncept všech řiditelných kol s vytočením až 40° stojí za tím, že nakladače Kramer mají až o 34% menší poloměr otáčení přes kola než bývá poloměr otáčení u konkurenčních strojů s kloubovou konstrukcí. A to nejvíce oceníte právě v omezených prostorech stájí či skladů.
Stálá nosnost za každých podmínek
Pozice protizávaží, které je umístěno v zadní části nakladače se díky pevnému rámu nepřesouvá v průběhu zatáčení dopředu, díky tomu máte jistotu, že nosnost stroje je stejná za každých podmínek. Co zdvihnete v přímém směru, to unesete i v plném vytočení kol.

Videogalerie

Technická data

Střední kolový nakladač KL33.5 KL38.5 KL37.8 KL43.8
Délka s lopatou [m] 5,15 5,26 5,41 5,8
Šířka [m] 1,75 1,78 1,78 1,97
Výška [m] 2,45 2,48 2,48 2,68
Hmotnost [kg] 4 100 4 800 4 990 6 100
Motor 4válec, Kohler 4válec, Kohler 4válec, Deutz 4válec, Deutz
Výkon motoru [kW/k] 55/75 55/75 55/75 55/75, vol. 75/100
Emisní norma V V V V
Pohon (volitelně) hydrostatický hydrostatický hydrostat (Ecospeed) hydrostat (Ecospeed)
Max. paletovací výška (verze L) [m] 2,84 (2,99) 3,15 (3,29) 3,04 3,45
Nosnost (s pal. vidlemi) [kg] 2 000 2 350 2 300 2 900
Výkon hydraulického čerpadla [l/min.] 70 70 70 84
Rychlost (volitelně) [km/hod.] 20 (30) 20 (30) 20 (40) 20 (40)

* data a rozměry zde uvedené se mohou lišit podle specifikace a výbavy

Související články

Tři stroje Kramer ve společnosti AGRONET Nesovice
Stroje Kramer jsou dnes stále oblíbenější volbou pro mnoho podniků a farem. Vynikají svojí spolehlivostí, pevnou konstrukcí a technickým řešením. Často pak nezůstává pouze u nákupu jednoho stroje. Jedním z těchto spokojených zákazníků,...
Číst více
Když je herec farmářem
Co vše obnáší život na statku se 40 koňmi? Farmaření je radost, ale také spousta práce. Herec Martin Kraus žije s rodinou na statku u Orlické přehrady. Stará se o desítky koní, ale i o 50 hektarů luk...
Číst více
První předaný nakladač „těžké váhy“ Kramer pracuje v ZOS Kačina
Na loňském veletrhu Agritechnica byla představena zatím „nejtěžší váha“ kolového nakladače Kramer v podobě modelu KL55.8T. Neuplynulo ani půl roku od této premiéry a od jara letošního roku využívá tento stroj o hmotnosti...
Číst více
Rozhodla spolehlivost, hospodárnost, robustnost a blízký servis
Pan David Bierhanzl působí jako ředitel ve společnostech zabývajících se zpracováním dřeva a zemědělskou prvovýrobou. Od loňského roku v těchto provozech využívá tří strojů Kramer, dvou nakladačů s teleskopickým ramenem KL 30.5T...
Číst více
Kramer představuje nové stroje
Kramer bude v tomto roce opět zastoupen na největší světové výstavě zemědělské techniky - Agritechnica, která se koná od 10. do 16. listopadu v Hannoveru. Společnost bude v hale 13 u stánku C40 poprvé vystavovat spolu se svým strategickým...
Číst více
([BannerProduct] LIKE N'%kolove-nakladace-kramer%' OR [BannerSubcategory] LIKE N'%Kolove-nakladace-Kramer%' OR [BannerCategory] LIKE N'%Manipulacni-technika-Kramer%') AND [BrandName] LIKE N'%Kramer%' AND [BannerTopCategory] LIKE N'%Zemedelska-technika%'

Napište nám