Dotaz k produktu Navádění a automatizace stroje:
/zemedelska-technika/precizni-zemedelstvi/reseni-precizniho-zemedelstvi/navadeni-a-automatika-stroje-1
Nárůst produktivity

Navádění a automatizace stroje

Mám zájem
Navádění a automatizace stroje

Firma John Deere se stala průkopníkem využití systémů navádění u zemědělských strojů, kdy tyto technologie neustále vyvíjíme. Výhody jsou zjevné: nižší náklady na palivo, nižší spotřeba hnojiv a chemikálií, vyšší produktivita a možné zisky. A hlavně znatelně méně stresu pro obsluhu.


JAK DOSÁHNOUT VYŠŠÍ PRODUKTIVITY

Nabízíme celou řadu integrovaných naváděcích systémů, od jednoduchého manuálního po plně automatické řízení. Pokud máte smíšený strojový park, nabízíme také řešení pro jiné značky, abyste mohli využívat výhod navádění John Deere ve všech svých strojích.
Například systém AutoTrac John Deere minimalizuje přesahy a vynechávky, čímž snižuje vstupní náklady i spotřebu paliva a zvyšuje produktivitu. V závislosti na aplikaci můžete ušetřit až 8 %* vstupních nákladů a produktivitu práce zvýšit až o 14 %**. Díky zaručené přesnosti můžete práci zvládnout rychleji (třeba i v noci), a to vždy se stejnou mírou přesnosti. Obsluha zbavená stresu a únavy v důsledku řízení se může soustředit na řízení nářadí a výkonnost, což také přispívá k vyšší produktivitě.
(*Časopis Lohnunternehmen 1/2010, **Časopis Landtechnik 6/2006)
AUTOTRAC ROWSENSE
VYŠŠÍ EFEKTIVITA SKLIZNĚ
Ať se jedná o polehlou kukuřici, zakřivené dráhy nebo sklizeň pole s nerovnoměrnými odstupy mezi řádky v důsledku osetí bez využití systému AutoTrac: AutoTrac RowSense vám pomůže zůstat vždy ve správném řádku, udržuje rychlost stroje a značně snižuje únavu obsluhy.
Tato vyspělá špičková technologie vyvinutá pro sklízecí mlátičky a samochodné řezačky s přípravou na AutoTrac propojuje údaje shromážděné snímačem řádku se satelitními pozičními daty z přijímače StarFire, čímž vám umožňuje dosáhnout vyšší úrovně produktivity.
AKTIVNÍ ŘÍZENÍ PLNĚNÍ
PRO SKLIZEŇ PÍCE BEZ STRESU
Představte si, jak by vše bylo jednodušší, kdyby byla odhozová koncovka komínu vaší sklízecí řezačky řízena automaticky. Obsluha by mohla v tomto ohledu více odpočívat a bylo by zároveň zajištěno optimální plnění a eliminace rozsýpání. Mohli byste se plně soustředit na řízení stroje a nastavení optimální výkonnosti.
AUTOMATIZACE NÁŘADÍ TRAKTORU (TIA)
PERFEKTNÍ V KAŽDÉ SITUACI
Automatizace nářadí traktoru John Deere může řídit automatizované funkce traktoru. Tento oceněný koncept zaručuje nejen maximální produktivitu a konzistentní pracovní výsledky, ale také snižuje únavu a stres obsluhy. Je jedno, zda lisujete balíky nebo sklízíte brambory, sejete kukuřici nebo rozmetáte chlévskou mrvu – je tu ohromující řešení pro všechny aplikace. Kompatibilní s lisy John Deere na kulaté balíky, aplikace variabilních dávek organického hnojiva John Deere, Horsch Maestro, Grimme Exacta a Root Runner, lisy Krone Fortima, Comprima a Ultima, aplikace variabilních dávek organického hnojiva Fliegl.
MACHINESYNC
KOORDINOVANÁ PRÁCE
MachineSync umožňuje synchronizovat rychlost a řízení mezi sklízecí mlátičkou a traktorem s valníkem nebo přívěsem během vysýpání na poli. Systém je založen na GPS navádění. Tím je zajištěno rovnoměrné plnění přívěsu beze ztrát a snižuje se riziko kolize stroje, zejména pak v prašných podmínkách.
AKTIVNÍ NAVÁDĚNÍ NÁŘADÍ AUTOTRAC
PRO MAXIMÁLNÍ PŘESNOST
V případě potřeby nejvyšší úrovně přesnosti zajistí aktivní navádění nářadí, aby traktor a nářadí sledovali stejnou dráhu, což eliminuje poničení úrody při přejezdech. Zamezuje se tak též neúmyslnému poškození zavlažovacího potrubí.
Systém je možno použít pro řiditelné nářadí vybavené bočním posuvem, nápravou nebo diskovým řízením. Přijímač StarFire je instalován na traktoru i nářadí, tím je umožněna jejich vzájemná komunikace, s cílem získat absolutní přesnost. S využitím signálů RTK nebo SF3 mohou sledovat rovné, zakřivené i kruhové dráhy. Funkce sdílený signál umožní dvěma přijímačům StarFire sdílet korekční signály při aplikacích s duálním přijímačem a využívat výhod signálu s vyšší přesností.
PASIVNÍ NAVÁDĚNÍ NÁŘADÍ AUTOTRAC
AUTOMATICKÉ VYROVNÁVÁNÍ POSUNU NÁŘADÍ

Pasivní navádění nářadí AutoTrac přináší ve srovnání se samostatným řešením AutoTrac přidanou hodnotu. V nerovném terénu a na svazích způsobí hmotnost taženého nářadí úlet. Výsledkem jsou přesahy a vynechávky, které ovlivňují kvalitu práce. Bez ohledu na profil terénu nyní můžete při setí, sázení i kultivaci dosáhnout nejvyšší možné přesnosti.
Druhý přijímač StarFire instalovaný na nářadí přenáší přesnou polohu nářadí do systému traktoru AutoTrac. Traktor poté změní stopu, aby vyrovnal posun nářadí a zajistil ideální výsledek práce.
AKTIVNÍ NAVÁDĚNÍ NÁŘADÍ INTEGROVANÉ V TRAKTORU
AUTOMATIZOVANÁ VYSOKORYCHLOSTNÍ KONTROLA PLEČKOVÁNÍ
Aktivní navádění nářadí integrované do traktoru umožňuje automatické vysokorychlostní plečkování u některých řádkovaných plodin rychlostí až 16 km/h. Při narůstajícím objemu legislativy v oblasti ochrany životního prostředí a při rostoucí rezistenci plevele vůči chemikáliím toto řešení přináší velké ekologické i ekonomické benefity. Obsluha může nastavovat parametry rychlosti a přesnosti, systém pak automaticky řídí rychlost traktoru a i při proměnlivých podmínkách trvale udržuje ideální vzdálenost od rostlin.
AUTOTRAC VISION
ELIMINACE POŠKOZENÍ PLODIN
AutoTrac Vision využívá pro detekování rané kukuřice, sóji a bavlny vysoké minimálně 10 až 15 cm přední kameru a funguje s naváděcími liniemi i u drobných obilovin. Udržuje kola stroje uprostřed mezi řádky a snižuje míru poškození plodin zasetých bez automatického naváděcího systému nebo tam, kde naváděcí linie nejsou k dispozici.
AUTOMATICKÉ OTÁČENÍ AUTOTRAC
PŮSOBIVÉ CHOVÁNÍ NA SOUVRATI
Automatické otáčení AutoTrac u traktorů řad 6R až 9R automaticky řídí otáčení na souvrat. Snadno a přesně ovládá všechny funkce traktoru a nářadí. Zahrnuje změnu rychlosti jízdy vpřed, zapnutí vývodového hřídele i zvednutí nebo spuštění táhel do ideální polohy a v pravou chvíli. Perfektní otáčky na souvratích – u všech řidičů a za všech podmínek.
AUTOTRAC UNIVERSAL 300
AUTOMATIZOVANÉ ŘÍZENÍ PRO SMÍŠENÉ VOZOVÉ PARKY
Naše osvědčené univerzální řešení pro automatické řízení můžete umístit do více než 600 různých strojů, od starších modelů John Deere až po stroje jiných značek. Jednotku ATU 300 lze snadno během zhruba 30 minut přemístit z jednoho stroje do druhého. Nejenže se snadno instaluje a používá, ale je také mimořádně odolná a spolehlivá. Jednotka ATU 300 umožňuje pracovat při rychlosti pouhých 0,5 km/h, což je méně než u jiných univerzálních systémů.

Související články

Skutečně přesné vedení
V případě, že hledáte skutečně přesné vedení nářadí nebo „jen“ další možnost úspory financí, s displeji John Deere GreenStar 4. generace jste vše potřebné našli. V integrovaném provedení CommandCenter GS4 4600 nebo v...
Číst více
Aktivní navádění nářadí
Systém integrovaného aktivního navádění pomocí videodetekce Autotrac Vision byl před dvěma lety představen na Agitechnice a nyní přichází do běžného prodeje. Kamery snímající pole jsou umístěné na traktoru i na nářadí. Pomocí rozdílu...
Číst více
Automatické otáčení na souvrati
Od roku 2008 nabízí společnost John Deere možnost automatického otáčení strojů na souvrati. Díky tomu je práce pro obsluhu strojů pohodlnější a navíc dosáhnete pravidelné šíře souvratí. Této možnosti můžete využívat s aktivací Ultimate a...
Číst více
Automatické řízení pro každého
Přínos fungující navigace je neoddiskutovatelný. Přináší znatelné zvýšení efektivity strojů, úsporu PHM, hnojiv a také postřiků. Pro ty, kteří chtějí využívat spolehlivé řešení odzkoušené u řady zákazníků na starších zelenožlutých...
Číst více

Související akce

([BannerProduct] LIKE N'%Navadeni-a-automatika-stroje-1%' OR [BannerSubcategory] LIKE N'%Reseni-precizniho-zemedelstvi%' OR [BannerCategory] LIKE N'%Precizni-zemedelstvi%') AND [BrandName] LIKE N'%John-Deere%' AND [BannerTopCategory] LIKE N'%Zemedelska-technika%'

Napište nám