Rozhodování o pořízení nového stroje nebývá zpravidla vůbec jednoduché. Profesionální stroje za několik miliónů korun si nepořizujete každý den. Proto Vám kromě nejlepší techniky nabízíme i služby, které pomohou využít Váš stroj na maximum a Vy můžete být v klidu. Jednou takovou je například ...

Základní záruka 1 rok + 3 roky

Základní záruka 1 rok + 3 roky prodloužená záruka u vybraných strojů*

Základní záruka 2 roky + 2 roky

Základní záruka 2 roky + 2 roky prodloužené záruky u vybraných traktorů*

Standardní záruční doba výrobců slouží k tomu, aby ochránila produkty před případnými vadami materiálu či chybnou montáží na výrobní lince. Standardní záruční doba, kterou poskytují výrobci zemědělské techniky v našich podmínkách, je jeden rok. Prodlouženou záruku poskytují zpravidla výrobci a dodavatelé, kteří věří v kvalitu svého zboží. Nejinak je tomu i u strojů značky John Deere, a proto již od roku 1999 naše společnost nabízí základní záruku 1 rok a 3 roky prodloužené záruky. Nově u vybraných typů traktorů 2 roky základní a 2 roky prodloužené záruky.

 

ZÁKLADNÍ ZÁRUKA

Období základní záruky

Období základní záruky je období 12 měsíců následujících po předání stroje zákazníkovi (12 měsíců od data uvedeném na předávacím protokolu). U traktorů modelové řady 7 a 8 a zemědělských tahačů modelové řady 9 vyrobených ve výrobním závodě výrobce ve Waterloo, Iowa (USA) od modelových řad 2021 (MY21) je období základní záruky 24 měsíců následujících po předání stroje zákazníkovi (24 měsíců od data uvedeném na předávacím protokolu).

 

PRODLOUŽENÁ ZÁRUKA

Období prodloužené záruky

Období prodloužené záruky dle této smlouvy je období 36 měsíců následujících po uplynutí základní 12 měsíční záruční doby poskytované společností John Deere. U traktorů modelové řady 7 a 8 a zemědělských tahačů modelové řady 9 vyrobených ve výrobním závodě výrobce ve Waterloo, Iowa (USA) od modelových řad 2021 (MY21) je období prodloužené záruky dle této smlouvy 24 měsíců následujících po uplynutí základní 24 měsíční záruční doby poskytované společností John Deere.

Naše prodloužená záruka se vztahuje na následující stroje John Deere:

  • traktory
  • kombajny
  • žaci lišty John Deere zakoupené se strojem
  • samojízdné řezačky
  • lisy
  • samochodné postřikovače

V praxi to znamená, že zákazník při nákupu nového stroje získává automaticky bez navýšení ceny další tři roky záruky. Podmínky této záruky jsou upraveny smluvním vztahem mezi prodejcem a zákazníkem. V některých bodech se však liší od záruky uplatňované v prvním roce provozu, a proto si ji pojďme blíže představit.

 Prodlouženou záruku na stroje John Deere nabízíme v ČR více než 20 let. Lze tedy bez nadsázky říci, že je to jedna z věcí, na kterou se zákazníci mohou spolehnout. Ing. Martin Grygar, vedoucí servisního úseku  

Komponenty kryté prodlouženou zárukou

Motor, vstřikovací čerpadlo (na základě podkladů autorizovaného servisu palivových komponentů), náprava, řízení, soustava klimatizace, elektrická soustava, převodová skříň, rozvodovka, zadní náprava, veškeré hydraulické komponenty, brzdová soustava (systémy v olejové lázni).

 

Bez limitu

Řada společností, které nabízejí prodloužení záruční doby stanovuje kromě spoluúčasti i limit maximálního počtu ujetých kilometrů nebo motohodin. Prodloužená záruka na strojích John Deere žádný limit maximálního počtu motohodin nemá. Zákazník má tedy jistotu dalších 36 měsíců záruční doby i u strojů s vysokým nasazením.

 

Jeden příklad za všechny

Na traktoru 6320, provozovaném v živočišné výrobě v agregaci s míchacím krmným vozem, došlo po 3,5 letech provozu k poruše směrového ústrojí. Traktor měl v době poruchy najeto 12 364 motohodin, což je více než 500 000 km. Oprava byla uznána jako záruční.

 

Povinnosti zákazníka

Pro uplatnění záručního plnění je třeba, aby zákazník dodržel několik povinností:

  • používat, udržovat a seřizovat stroj v souladu s návodem k obsluze
  • používat doporučené náplně o komponenty značky John Deere
  • pravidelná údržba je prováděna autorizovaným servisem
  • jednou za rok přivézt stroj do autorizovaného servisu na posezónní prohlídku
 

Dvakrát O: Odbornost a Originálnost

Možná, že si někteří zákazníci položí otázku: proč bych měl vynakládat finanční prostředky za originální náplně, když na trhu existuje celá řada náhrad?,  nebo proč platit autorizovaný servis, když si údržbu mohu provést sám?

Dlouholeté zkušenosti z praxe ukazují, že tyto úspory jsou pouze krátkodobé a v porovnání s celkovými náklady na stroj téměř zanedbatelné. Kvalifikovaný pracovník při pravidelné údržbě nevymění pouze filtry a náplně, ale provede celkovou kontrolu stroje, provede příslušné kalibrace a dokáže odhalit případný problém již v jeho začátku. Totéž platí i o posezónní prohlídce. Pouze správně seřízený a připravený stroj umožňuje jeho efektivní využití s minimalizací prostojů v době sezóny.

 

Co říci závěrem?

Prodlouženou záruku na stroje John Deere nabízíme v ČR více než 20 let. Lze tedy bez nadsázky říci, že je to jedna z věcí, na kterou se zákazníci mohou spolehnout.

Více informací o prodloužené záruce, včetně kompletních záručních podmínek získáte u vašich prodejců nebo na všech pobočkách autorizovaných servisů.
 

*Pro získání více informací ohledně záručních podmínek kontaktujte svého prodejce

Napište nám