Dotaz k produktu Meteostanice METOS:
/meteostanice
Mějte počasí pod kontrolou

Meteostanice METOS

Mám zájem
Meteostanice METOS

Zemědělství je bezpochyby sektor, který je z mnoha důvodů nejvíce závislý na počasí. Proto je základní krok k úspěchu, mít o něm správné, přesné a relativní informace. Sázení či setí, obdělávání, postřikování nebo zavlažování? S METOS řešením budete vždy o krok napřed.
Hlavní benefity Meteostanice METOS

METOS PRODUKTY

LoRAIN a LoRATH
Předpoveď počasí    Předpoveď příchodu škůdců    Irrigation automation    WORKFORCEPLANNING

Meteostanice LoRATH je vybavena měřením teploty vzduchu, relativní vlhkosti vzduchu a vlhkosti půdy. Tyto data se aktivně zapisují a automaticky ukládají ve FieldClimate. Může být připojen k jakémukoliv již existujícímu zařízení ze sítě LoRaWANTM nebo NB-IoT. Je vhodná k použití jak do vnitřních prostor (skleníků), tak venkovních, například i díky napájení pomocí baterie. Díky stupni krytí IP65 je bezpečně chráněna před vodou i prachem.
 
Více informací
nMETOS
Předpoveď počasí    Předpoveď příchodu škůdců    Irrigation automation    WORKFORCEPLANNING

LoRain je meteostanice měřící úhrn srážek, teplotu vzduchu, relativní vlhkost vzduchu a vlhkost půdy. Napájen může být jak bateriemi tak pomocí solárního panelu. Může být připojen k jakémukoliv již existujícímu zařízení ze sítě LoRa nebo NB-IoT. Všechna data jsou automaticky ukládána a synchronizována s FieldClimate. Díky stupni krytí IP65 je bezpečně chráněna před vodou i prachem.
 
Více informací
CropVIEW
Vzdálené monitorování pole      

CropVIEW® díky integrované kameře pravidelně pořizuje fotografie, o vysokém rozlišení. Vhodný je pro pořizování snímků zemědělské půdy, výzkumných pozemků, porostů plodin, sadů atd. Fotografie se automaticky nahrávají na platformu FieldClimate, což umožňuje konstantní kvalitu plodin a kontrolu výnosu. Fotografie ve vysokém rozlišení umožňují kontrolu klíčivosti semen, sledování vlivu hnojiv a pesticidů na vzcházení plodin a pomáhají rozhodnout, zda již nemoc nebo škůdce neohrožují ziskovost. Denně můžete prohlížet a analyzovat fotografie bez dalšího úsilí. Systém pracuje s nabíjecí baterií a solárním panelem po celý rok i v nejnáročnějších podmínkách. Dvě kamery (iSCOUT® nebo CropVIEW®) lze připojit na jednu řídící jednotku.
 
Více informací
iSCOUT
Monitorování hmyzu

iSCOUT® je kombinace hardwarových a softwarových řešení pro vzdálené monitorování různých druhů škůdců. ISCOUT® je lapač hmyzu s integrovanou lepicí deskou. Díky své nízké hmotnosti jej lze zavěsit kdekoli na poli. V terénu je zařízení soběstačné, protože je napájeno solárním panelem a baterií. Fotoaparát s rozlišením 10 MP pořizuje fotografie lepicí desky s vysokým rozlišením. Fotografie jsou odesílány prostřednictvím LTE sítě na FieldClimate, kde jsou analyzovány a vyhodnocovány pro automatickou detekci škůdců pomocí AI a samoučících se algoritmů.
 
Více informací
iMETOS 3.3
Monitorování počasí    Předpoveď počasí    Water management    Předpoveď příchodu škůdců    Irrigation automation    

iMETOS 3.3 má vestavěný modem UMTS / CDMA pro přímou komunikaci s platformou FieldClimate a dokáže zpracovat až 600 senzorů a jejich data prostřednictvím inteligentního systému sběrnice senzorů. Napájený je pomocí solárního panelu nebo baterie. Systém je díky vnitřní energeticky nezávislé paměti extrémně spolehlivý a dokáže uložit více než 8 MB zaznamenaných dat (přibližně 1 měsíc).
 
Více informací
Pomocí evapotranspirace plodin lépe naplánujte zavlažování a tím šetříte vodu, peníze a čas.
 

Pomocí evapotranspirace plodin lépe naplánujte zavlažování a tím šetříte vodu, peníze a čas.

Pomáhá předcházet zdravotním problémům domácích zvířat s nevyhovujícími klimatickými podmínkami.
 

Pomáhá předcházet zdravotním problémům domácích zvířat s nevyhovujícími klimatickými podmínkami.

Modelový výpočet nemoci rostlin s cílem zlepšit ochranu rostlin a zabránit ztrátám plodin.
 

Modelový výpočet nemoci rostlin
s cílem zlepšit ochranu rostlin
a zabránit ztrátám plodin.

Plánování práce na farmách - šetří čas a dělázemědělství efektivnější.
 

Plánování práce na farmách -
šetří čas a dělázemědělství
efektivnější.

METOS SLUŽBY

MODELY CHOROB

Macbookvideo
Modely chorob rostlin

APLIKACE JEN KDYŽ JE TO ZAPOTŘEBÍ – NEAPLIKUJTE, KDYŽ NEMUSÍTE.

Klima se mění a zemědělci jsou nuceni používat čím dál méně postřiků z ekonomických a legislativních důvodů. Některé nemoci se těžko kontrolují a načasování aplikace fungicidů je stěžení pro udržení nemoci pod kontrolou. Pomáháme pěstitelům po celém světě dodržovat legislativu a mít zdravou úrodu.

Dostupné modely
Využijte modely onemocnění
Využíváním modelů onemocnění zajistíte včasné upozornění na nemoci a tím efektivnější aplikaci fungicidů. Tím docílíte nižšího množství postřiků, maximální výnos a kvalitu plodin.
Také spolupracujeme s předními vývojáři a vytvořili jsme jednoduché rozhraní se systémem podpory třetích stran (tzn. RIM-PRO, HORTA, ProPlant, Welte, Dacom atd.).
Precizní

MONITOROVÁNÍ POČASÍ

Macbookvideo
Precizní monitorování počasí

Na vašem poli nebo farmě

Kdy zaset? Kdy zavlažovat? Jak moc zavlažovat? Kdy aplikovat a jak moc? Kdy je nutné chránit plodiny před mrazem?

iMETOS je meteorologická stanice, která vám pomůže učinit správné rozhodnutí ve správnou chvíli pomocí precizního monitorování meteorologických údajů ve vaší oblasti. Počasí je nejdůležitější faktor ovlivňující produkci farmy, růst plodin, zvyšující se tlak chorob, přizpůsobení hmyzu vůči insekticidům, výnos úrody, potřebu vody a hnojiva a celý pracovní proces farmy.

SLEDOVÁNÍ

✓ PŘÍRODNÍCH ÚDAJŮ (srážek, teploty vzduchu, vlhkosti listů, rychlosti větru, sluneční záření atd.)
✓ MRÁZ s možností upozornění na bod mrazu
✓ PŮDNÍ VLHKOSTI se širokou škálou půdních sond
✓ HYDROLOGIE, varování před povodněmi, výzkum pozemku a další

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ

Macbookvideo
iMETOS – Nejpreciznější lokální předpověď pro vaše pole
Aktuální a historické počasí jsou důležité pro pochopení faktorů ovlivňující plodinu. Budoucí počasí a předpověď počasí jsou důležité pro plánování polních prací. iMETOS přináší tyto dva aspekty dohromady.
MÍSTNÍ PŘEDPOVĚĎ POČASÍ
S meteorologickou stanicí iMETOS získáte nejlepší předpověď pro vaši farmu nebo pole pomocí: použití lokálního měření v reálném čase bezchybnému modelování výstupní předpovědi, eliminaci zkreslení modelu a častou aktualizaci prognózy pomocí posledních dat z vaší stanice, satelitu a radaru. Umělá inteligence se dále používá ke zvýšení dovedností modelů a optimální kombinaci / výběru nejlepších předpovědních modelů v konkrétním místě.

SPRAY QUALITY ASSESSMENT

Macbookvideo
Podložená agronomická rozhodnutí
„Zásady pro správný postup pozemní aplikace pesticidů“ stanovuje správnou distribuci přípravků na ochranu rostlin snažících se docílit maximální biologické efektivnosti a minimálnímu vystavení člověka a přírody přípravkům na ochranu plodin.
Snižte riziko chyb a zajistěte lepší kvalitu aplikace
  • Zkontrolujte stav počasí před a během ošetřování (teplotu vzduchu a vlhkost, Delta T, déšť a rychlost větru)
  • Ověřte správnou velikost kapek podle teploty a povětrnostních podmínek (velké kapky pro vysoké teploty a vítr)
  • Vyhněte se ošetřování když:
  • větrné proudy (např. při horkém jarním nebo letním odpoledni)
  • inverze teploty vzduchu (častěji se objevujících za jasných a klidných nocí)
  • rovnoměrné pokrytí a cílená aplikace
  • správné načasování postřiku

NUTRITION MANAGEMENT

Macbookvideo
Rozbor půdního vzorku

s iMETOS® MobiLab

Hnojivo může být nákladný zdroj, se který bychom měli zacházet s rozvahou – pro snížení nákladů i minimalizaci dopadů na životní prostředí. Nezbytným předpokladem je tudíž znalost živin v půdě. V současné době se půdní analýza provádí převážně v laboratorních podmínkách – ta je ovšem časově náročná a nákladná, často není ani dostatečně rychlá pro okamžitou potřebu.
Více informací

API – PARTNER SERVICES

Macbookvideo
API – PARTNER SERVICES
 

API – PARTNER SERVICES

Integrate our solution with yours.
 

Videogalerie

Související akce

([BannerProduct] LIKE N'%Meteostanice-1%' OR [BannerSubcategory] LIKE N'%Reseni-precizniho-zemedelstvi%' OR [BannerCategory] LIKE N'%Precizni-zemedelstvi%') AND [BrandName] LIKE N'%John-Deere%' AND [BannerTopCategory] LIKE N'%Zemedelska-technika%'

Napište nám