Dotaz k produktu Kompaktní nakladače Kramer:
/komunalni-technika/manipulacni-technika-kramer/kolove-nakladace-kramer/kompaktni-nakladace-kramer
Kramer KL - kolové nakladače
Kompaktní génius mezi kolovými nakladači

Kompaktní nakladače Kramer

Mám zájem
  • Nosnost750-1600 kg
  • Paletizační výška2,69-2,82 m

Velikost kompaktních nakladačů Kramer umožňuje průjezdnost i v těch nejmenších stájích a omezených prostorech. Díky pevnému rámu si však udržují vysokou nosnost za všech okolností a především stabilitu, která je u takto malých strojů zásadní. Navzdory malým rozměrům nebudete trpět nedostatkem prostoru v kabině. I přes propracovanost konstrukce si však zachovávají jednoduchost a spolehlivost manipulační techniky Kramer.

Vynikající stabilita
Největší slabinou nakladačů kloubové konstrukce je protizávaží, které je umístěno vzadu u motoru, aby působilo co největší pákou proti nesenému břemenu. Právě kvůli manévrování pomocí kloubu se závaží vychyluje do stran z osy a tím se dostává mimo osu také těžiště stroje. I tuto nevýhodu Kramer maže díky stálé a nedělené konstrukci, díky které protizávaží zůstává v ose stroje za všech okolností. Díky tomu máte vždy vše pod kontrolou.
Perfektní obratnost
I když se to na první pohled nemusí zdát, není obratnějšího stroje než je právě Kramer s pevným rámem. Koncept všech řiditelných kol s vytočením až 40° stojí za tím, že nakladače Kramer mají až o 34% menší poloměr otáčení přes kola než bývá poloměr otáčení u konkurenčních strojů s kloubovou konstrukcí. A to nejvíce oceníte právě v omezených prostorech stájí či skladů.
Stálá nosnost za každých podmínek
Pozice protizávaží, které je umístěno v zadní části nakladače se díky pevnému rámu nepřesouvá v průběhu zatáčení dopředu, díky tomu máte jistotu, že nosnost stroje je stejná za každých podmínek. Co zdvihnete v přímém směru, to unesete i v plném vytočení kol.

Jednoduchost a spolehlivost
Nakladače mají spolehlivé motory Yanmar, které jsou prověřeny miliony hodin provozu v nejrůznějších strojích. Výhodou je rozhodně jednoduchost, kdy ve všech kompaktních modelech najdete pouze bezúdržbový systém DPF. Výjimku tvoří KL12.5, který bez jakýchkoliv úprav spalin plní přísnou emisní normu Tier V. Co se týká elektroniky, je nakladač Kramer vybaven tím nejnutnějším, co potřebujete pro práci.
Údržba jednoduše a rychle
Veškeré prvky denní údržby jsou umístěny tak, aby k nim byl dobrý přístup. Tzn. hladiny všech provozních kapalin překontrolujete během okamžiku, mazací body všech čepů jsou přístupné, navíc lze mazání zjednodušit sdruženým mazacím bodem, kdy je většina čepů namazána z jednoho místa. Vrcholem je pak plně automatický systém centrálního mazání pro modely od KL19.5 výše.
Rychlá hydraulika
Nakladač Kramer charakterizuje především pracovní hydraulika. I zde se vše nese ve znamení na servis nenáročných, ale spolehlivých komponent. U všech nakladačů Kramer naleznete vždy v základu hydraulické jištění nářadí, takže výměna adaptérů probíhá během chvilky z pohodlí kabiny. 3. přídavný okruh s možností trvalého průtoku je vždy součástí, můžete sáhnout také po praktickém ovládání v rámci hlavního joysticku. K dispozici je i zesílená hydraulika pro adaptéry s velkými nároky na průtok, jako je sněhová fréza či mulčovač.
Vše pod kontrolou
Od malého až po největší nakladač Kramer – máte vždy perfektní přehled o práci díky prostorné a celoprosklené kabině, ze které je výhled v úhlu 360°, a díky vzadu uloženému motoru. Výhled je navíc oproti manipulátoru nezávislý na výšce zdvihu ramene. Absence středového kloubu stojí za tím, že hlavní čep výložníku může být uložen mnohem níže a nebrání výhledu vpřed.

Videogalerie

Technická data

MODEL KL12.5 KL14.5 KL18.5 KL19.5
Délka s lopatou [mm] 4050 4050 4500 4950
Šířka [mm] 1260 1260 1650 1650
Výška [mm] 2170 2170 2380 2380
Motor Yanmar Yanmar Yanmar Yanmar
Výkon motoru [kW/k] 18/25 29/39 35/47 35/47, vol. 41/56
Emisní norma Stupeň V Stupeň V Stupeň V Stupeň V
Pohon pojezdu hydrostatický hydrostatický hydrostatický hydrostatický
Max. paletovací výška (verze L) [m] 2,69 2,69 2,82 2,82 (3,01)
Hmotnost [kg] 1920 2070 2645 3450
Nosnost (s pal. vidlemi) [kg] 750 900 1360 1600
Transportní nosnost [kg] 900 1050 1750 1950
Výkon hydraulického čerpadla [l/min.] 20 30 56 56
Rychlost [km/h] 20 20 20, vol. 30 20, vol. 30
  • Katalog - Kompaktní kolový nakladač Kramer Stáhnout (pdf / 7,75 MB)

Související články

Tři stroje Kramer ve společnosti AGRONET Nesovice
Stroje Kramer jsou dnes stále oblíbenější volbou pro mnoho podniků a farem. Vynikají svojí spolehlivostí, pevnou konstrukcí a technickým řešením. Často pak nezůstává pouze u nákupu jednoho stroje. Jedním z těchto spokojených zákazníků,...
Číst více
John Deere Golf Demo Day 2021
Letošní John Deere Golf Demo Day 2021 proběhl na hřišti Golf Mladá Boleslav - Sand Martin's holes ve čtvrtek 30.9.2021. Předvedli jsme nejen sekačky greenů, fervejí, či rafů, ale i kompaktní traktory, vozidla Gator a příslušenství...
Číst více
Vinoř se fest
Naše firma Strom Praha podpořila jednu z největších Vinořských akcí. Jsme rádi, že můžeme pomoci s místní kulturou a zapojit se do programu pro děti i dospělé. 
Číst více
Když je herec farmářem
Co vše obnáší život na statku se 40 koňmi? Farmaření je radost, ale také spousta práce. Herec Martin Kraus žije s rodinou na statku u Orlické přehrady. Stará se o desítky koní, ale i o 50 hektarů luk...
Číst více

Napište nám