Dotaz k produktu Teleskopické nakladače Kramer:
/komunalni-technika/manipulacni-technika-kramer/kolove-nakladace-kramer/teleskopicke-nakladace-kramer
Když potřebujete prodlouženou ruku

Teleskopické nakladače Kramer

Mám zájem
  • Nosnost1650-2300 kg
  • Paletizační výška4,03-4,50 m

Nakladače Kramer s sebou nesou kvalitu německé výroby v kombinaci s unikátní konstrukcí neděleného, pevného rámu. Občas ale potřebujete sáhnout o něco výše než se standardním výložníkem. Právě proto lze většinu klasických nakladačů Kramer doplnit teleskopickým ramenem. Nakladače s označením T dosahují paletizační výšky až 4,5 m.

Vynikající motory + ECOSPEED = dokonalý pohon
Nakladače Kramer mají buď motor Yanmar nebo motor Deutz, které jsou prověřeny miliony hodin provozu v nejrůznějších strojích. Výhodou je úspora paliva, u motorů Deutz je zárukou efektivity především technologie common-rail. Unikátní hydrostatická převodovka ECOSPEED umožňuje zrychlení až na maximální rychlost bez jakéhokoliv řazení. Hydrostat zároveň umožňuje i plazivé rychlosti. Pro pohodlné přesuny se určitě hodí i odpružení ramene výložníku.
Rychlá hydraulika
Nakladač charakterizuje především pracovní hydraulika. I zde se vše nese ve znamení na servis nenáročných, ale spolehlivých komponent. U všech nakladačů naleznete vždy v základu hydraulické jištění nářadí, takže výměna adaptérů probíhá během chvilky z pohodlí kabiny. 3. přídavný okruh s možností trvalého průtoku je vždy součástí, u všech modelů této kategorie je ovládání pohodlně na hlavním joysticku. K dispozici je i zesílená hydraulika pro adaptéry s velkými nároky na průtok, jako je sněhová fréza či mulčovač.
Vše pod kontrolou
Od malého až po největší nakladač Kramer – vždy máte perfektní přehled o práci díky prostorné a celoprosklené kabině, ze které je výhled v úhlu 360°, a díky vzadu uloženému motoru. Výhled je navíc oproti manipulátoru nezávislý na výšce zdvihu ramene. Absence středového kloubu stojí za tím, že hlavní čep výložníku může být uložen mnohem níže a nebrání výhledu vpřed. Na výběr máte modely řady 5 se standardní výbavou či prémiové nakladače řady 8 s prostornou kabinou a přístupem z obou stran kabiny.

Tři režimy řízení

Řízení přední nápravy
Řízení obou náprav
Krabí chod
U nakladačů řady 5 lze řízení všech náprav doplnit ještě možností řízení pouze přední nápravou pro pohodlné přesuny či krabí chod, kdy jsou kola natočena stejným směrem. U řady 8 jsou všechny tyto možnosti v základní výbavě.

Pevný rám

Víc než 50 let vývoje kolových nakladačů stojí za tím, že nejobratnější a nejodolnější stroj v oblasti manipulační techniky má na sobě právě název Kramer. Díky němu rovnítko mezi slovy „nakladač“ a „kloubák“ neplatí, Kramer totiž využívá unikátní konstrukci pevného, neděleného rámu a řiditelných kol. Z toho plyne hned několik výhod

Vynikající stabilita
Největší slabinou nakladačů kloubové konstrukce je protizávaží, které je umístěno vzadu u motoru, aby působilo co největší pákou proti nesenému břemenu. Právě kvůli manévrování pomocí kloubu se závaží vychyluje do stran z osy a tím se dostává mimo osu také těžiště stroje. I tuto nevýhodu Kramer maže díky stálé a nedělené konstrukci, díky které protizávaží zůstává v ose stroje za všech okolností. Díky tomu máte vždy vše pod kontrolou.
Perfektní obratnost
I když se to na první pohled nemusí zdát, není obratnějšího stroje než je právě Kramer s pevným rámem. Koncept všech řiditelných kol s vytočením až 40° stojí za tím, že nakladače Kramer mají až o 34% menší poloměr otáčení přes kola než bývá poloměr otáčení u konkurenčních strojů s kloubovou konstrukcí. A to nejvíce oceníte právě v omezených prostorech stájí či skladů.
Stálá nosnost za každých podmínek
Pozice protizávaží, které je umístěno v zadní části nakladače se díky pevnému rámu nepřesouvá v průběhu zatáčení dopředu, díky tomu máte jistotu, že nosnost stroje je stejná za každých podmínek. Co zdvihnete v přímém směru, to unesete i v plném vytočení kol.

Videogalerie

Technická data

MODEL KL25.5T KL30.8T KL35.8T
Délka s lopatou [m] 5,35 5,87 6,04
Šířka [m] 1,59 1,95 1,92
Výška [m] 2,47 2,59 2,75
Hmotnost [kg] 4 350 5 500 5 850
Motor 4válec, Yanmar 4válec, Deutz 4válec, Deutz
Výkon motoru [kW/k] 35 (47) 56 (75) 56 (75), vol. 75 (100)
Emisní norma V V V
Pohon (volitelně) hydrostat hydrostat (Ecospeed) hydrostat (Ecospeed)
Max. paletovací výška [m] 4,01 4,52 4,44
Nosnost (s pal. vidlemi) [kg] 1 650 2 000 2 300
Výkon hydraulického čerpadla [l/min.] 50 70 84
Rychlost [km/hod.] 20 (27) 20 (40) 20 (40)

* data a rozměry zde uvedené se mohou lišit podle specifikace a výbavy

Související články

Kramer KT 559 a KL 30.8T v Zemědělské akciové společnosti Mezihájí
V roce 2020 jsme prostřednictvím střediska Ovčáry předali do Zemědělské akciové společnosti Mezihájí, a.s. manipulátor Kramer KT 559. Volba na tento model padla především díky stohovací výšce bezmála 9 metrů a dobré zkušenosti s blízkým...
Číst více

Napište nám